Senatorul Alianței pentru Unirea Românilor (AUR), Nicolae Vlahu, a adresat un mesaj concis și cald românilor, cu ocazia Sfintei Sărbători a Învierii Domnului.
„Hristos a Înviat! Odată cu Învierea Mântuitorului nostru, vă doresc tuturor sărbători pline de lumină și bucurie, alături de toți cei dragi! Să avem sufletele liniștite și împăcate în aceste zile sfinte. Paște fericit tuturor!”, se arată în postarea oficială de pe pagina sa de Facebook, marcată cu hashtag-ul #NicolaeVlahu.
Mesajul vine în contextul în care AUR promovează constant valorile tradiționale creștine, subliniind importanța familiei și liniștii sufletești în perioadele de sărbătoare națională.

