Senatorul AUR Nicolae Vlahu a anunțat depunerea moțiunii de cenzură împotriva Guvernului Bolojan, susținând că demersul urmărește apărarea activelor strategice ale țării și a nivelului de trai al românilor.
Potrivit poziției publice a formațiunii, moțiunea a fost inițiată de opoziție și vine pe fondul criticilor la adresa politicilor economice și de guvernare ale executivului.
AUR afirmă că merge „până la capăt” în acest demers politic.

