Redacția Infopolitica
Fostul viceprimar al municipiului Constanța și consilierul local PNL Ionuț Rusu a transmis, de Ziua orașului, un mesaj acid la adresa felului în care este administrată Constanța în ultimii ani.
„Constanța, scutură-te de hainele bătrânicioase pe care le îmbraci în ultima vreme și privește-te cu atenție în oglindă! Scutură-te de provincialismul cu care te-au copleșit cei care nici măcar nu te numesc «reședință»! Lasă deoparte interesele, combinațiile, impostura, grobianismul, aroganța, autosuficiența și înțelege că meriți să strălucești”, a transmis Ionuț Rusu.
Acesta a făcut și o trimitere la simbolurile istorice ale orașului, cerând ca statuia lui Ovidiu să fie îngrijită și pusă în valoare.
„Curăță găinațul de pe statuia lui Ovidiu și amintește-ți istoria pe care trebuie să o pui în valoare”, a mai afirmat consilierul local PNL.
În final, Ionuț Rusu a subliniat că orașul trebuie să fie condus de oameni care îl respectă și îl iubesc.
„De ziua ta, Constanța, îți urez să ai parte de conducători care te iubesc și te respectă!”, a încheiat acesta.

