L.S.
În cadrul ședinței extraordinare a Consiliului Județean Constanța de astăzi, Ionel Dia a depus jurământul și a preluat oficial mandatul de consilier județean, alăturându-se echipei de aleși PSD.
Noul consilier județean își începe activitatea într-un moment important pentru grupul PSD, care la ultimele ședințe nu au mai votat orbește proiectele propuse de executivul Consiliului.
Reprezentanții PSD Constanța i-au transmis un mesaj de bun venit și succes în noua funcție, exprimându-și încrederea că experiența și implicarea sa vor contribui la promovarea unor inițiative benefice pentru comunitate.
„Îi urăm mult succes, inspirație și putere de muncă în exercitarea mandatului de consilier județean, precum și cât mai multe proiecte importante pentru dezvoltarea județului Constanța”, au transmis reprezentanții organizației.
La depunerea de jurământului a fost prezent și președintele interimar al PSD Constanța, deputatul Daniel Georgescu.

