joi, 18 iunie 2026

O femeie de 33 ani a murit după ce s-ar fi aruncat de pe podul de la Medgidia

 

 

Infopolitica

 

Serviciul de Ambulanță Județean (SAJ) Constanța a intervenit vineri, 22 mai 2026, în municipiul Medgidia, după ce o persoană a fost găsită căzută de pe podul Canalului Dunăre–Marea Neagră.

La fața locului au fost mobilizate două echipaje SAJ tip B2 și un echipaj SMURD tip B. Cadrele medicale au început imediat manevrele de resuscitare, însă, din nefericire, victima nu a răspuns intervenției.

Potrivit SAJ Constanța, este vorba despre o femeie în vârstă de 33 de ani, care a fost ulterior declarată decedată.

Conform informațiilor transmise de Inspectoratul de Poliție Județean Constanța, apelul la 112 a fost înregistrat în jurul orei 12:40, sesizând faptul că o persoană s-ar fi precipitat de pe podul canalului, în Medgidia. Polițiștii ajunși la fața locului au confirmat cele semnalate.

Un echipaj medical a constatat decesul victimei, iar în cauză a fost deschisă o anchetă pentru stabilirea împrejurărilor și cauzelor producerii incidentului.

Reprezentanții IPJ Constanța atrag atenția asupra modului în care astfel de cazuri sunt prezentate public, subliniind impactul negativ pe care detalierea excesivă îl poate avea asupra persoanelor vulnerabile.

Totodată, aceștia recomandă ca persoanele care se confruntă cu dificultăți emoționale să apeleze la sprijin de specialitate sau la persoane de încredere.

Trimite:

Alte știri:

DNA: Arestări și control judiciar într-un dosar de corupție. Mită de 100.000 de euro și suspiciuni care îl vizează și pe primarul Capitalei, Ciprian Ciucu

  Lavinia SICLITARU   Procurorii Direcției Naționale Anticorupție au dispus măsuri preventive într-un dosar complex de corupție care vizează atât funcționari, cât și oameni de afaceri, în legătură cu activități din domeniul jocurilor de noroc și un proiect imobiliar din București.   Doi inculpați au fost arestați preventiv pentru 30

Tomis pietonal, în acest weekend. Centrul orașului, dedicat din nou pietonilor

    Lavinia SICLITARU   În acest sfârșit de săptămână, bulevardul Tomis redevine pietonal și se transformă într-un spațiu dedicat plimbărilor, relaxării și timpului petrecut în centrul orașului.   Pe parcursul celor două zile, unul dintre cele mai cunoscute bulevarde ale Constanței va fi rezervat exclusiv pietonilor, oferind mai mult

Ai ceva să ne transmiți ?

ATENȚIE

Preluarea de informații de pe site presupune acordul editorului.

Drepturile de autor

a) Toate drepturile sunt rezervate.

b) Sunt interzise copierea, modificarea, expunerea, refolosirea, reproducerea, publicarea sau orice formă de exploatare a conținutului site-ului publicat de către INFOPolitica.ro

Materialele protejate prin legile naționale și internaționale de copyright nu pot fi preluate în alt mod decât cu acordul scris al Sanpress SRL.

La fel şi orice modalitate de exploatare a conținutului site-ului infopolitica.ro. 

c) Ne disociem de mesajele cu caracter rasist, xenofob, antisemit, calomniator, insultător, defăimător, obscen sau indecent care ar putea fi publicate pe site de utilizatori în secțiunea de comentarii.